Ekonomi

Ardahan’ın Posof ilçesi doğalgaza kavuştu

Ardahan’ın Posof ilçesi ilk kez doğalgaza kavuşuyor. İlçede doğal gaz sınırının döşenmesi için çalışmalar törenle başladı.

İlçede altyapısına başlanan doğalgaz yıl sonunda konutlara da verilmeye başlanacak. Törende konuşan İlçe Belediye Başkanı Cahit Ulgar, yıllardır hayalini kurdukları doğalgaza kavuşmak için gün saydıklarını ve bunun sevincini yaşadıklarını söyledi.

Posof ilçesinde ilk kez doğalgaz şebekesi döşenmeye başlandı. Yıl sonuna kadar altyapısının tamamlanması planlanan doğalgaz için tören düzenlendi. Devlet hastanesi önünde düzenlenen törene AK Parti Ardahan Milletvekili adayı Kaan Koç, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, KARGAZ Bölge Müdürü Barış Çalık ve vatandaşlar katıldı. Altyapı çalışmalarına başlanan doğalgaz boruları da döşenmeye başlandı.

Törende konuşan KARGAZ Bölge Müdürü Barış Çalık, “Ruhsat sınırlarına eklediğimiz Posof ilçesinin proje ve ön fizibilite çalışmaları 2022 yılında tamamlandı. Yıl sonunda doğalgaz. Proje bedeli 55 milyon TL civarında. Projenin hayata geçmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm yetkililere buradan çok teşekkür ediyorum” dedi.

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, yıllardır hayalini kurdukları doğalgaza kavuşmak için gün saydıklarını ve bunun sevincini yaşadıklarını söyledi. Ulgar, “Bugün ilçemizin güzelliğine güzellik katacak, seçkin ve temiz bir ilçe olarak tarihteki yerini alacak en büyük projelerden biri olan Doğalgaz projesinin temel atma töreni için buradayız. Bu yatırım, Yaklaşık maliyeti 55 milyon TL olan proje ilçemiz için büyük bir yatırım” Aile istiyor. Gönül ister ki her ocakta yansın. Ama bu yatırımlar sırayla yapılıyor. Siyasi görüşü ne olursa olsun herkes için hizmetlerimizi yapıyoruz” dedi. – ARDAHAN

haberkeles.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu