Haber

Çift kaydıraklı aquapark şekillenmeye başladı

Büyükşehir’in Gölcük Değirmendere-Halıdere’nin ortasına yaptığı sahil parkında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sahil şeridine yaptığı parklarla vatandaşların yaşamına sosyal ve kültürel zenginlik katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu doğrultuda Gölcük Değirmendere-Halıdere’nin ortasına yapılan parkta bulunan çift kaydıraklı aquaparkın üretiminde önemli mesafe kat edildi.

 

RESTORANLAR, OTOPARK VE SPOR ALANLARI

Proje kapsamında Halidere’den Değirmendere’ye kadar yaklaşık 1000 metre yürüyüş yolu ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Restoran binasında kaba inşaat tamamlanırken, iç mekanda da son rötuşlar yapılıyor. Gruplar, 2 basketbol sahasını da tamamlayan futbol sahası ve idari binayı da restore ederek yeniledi. Tadilat kapsamında 30 araçlık otopark inşaatı tamamlandı.

 

AQUAPARKTA YAPILAN ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR

Halidere tarafında çocuk oyun alanı ve fitness alanını da tamamlayarak hizmete açan ekipler, Değirmendere’deki mescit ve tuvalet binalarını da tamamlama aşamasına geldi. Su parkının düşme havuzu ve kaydıraklarının montajı yapılırken, su oyun evinin içerisine de aletler yerleştirildi. Aquapark alanının zemin kaplama çalışmalarına başlayan Büyükşehir ekipleri, idari kısımlar, duş ve soyunma odalarının da yer aldığı binanın kaba inşaatını bitirmek üzere. Ayrıca proje boyunca yeşil alanlarda düzenleme çalışmaları yapılırken, sulama ve elektrik altyapı imalatları da devam ediyor.

 

PROJEDE NELER VAR?

37 dönüm park alanına sahip olacak projede 1.400 metrelik sahil yürüyüş yolu, 2 adet çocuk oyun parkı, 2 adet fitness alanı, 2 adet basketbol sahası, futbol sahası, otopark, 384 metrekare kafeterya, mescit yer alacak. oda ve tuvalet. Projede ayrıca spiral kaydıraklı aquapark (2 adet kaydırak, 70 metrekarelik drop havuz), 1 adet spray action (su parkı) ve 180 metrekarelik idari bina bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu