Ekonomi

Emirates, Mehmet Gürkaynak’ı Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’ın yeni Bölge Müdürü olarak atadı

Mehmet Gürkaynak, Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü olarak atandı. 1 Haziran 2023 prestijiyle yeni görevine başlayacak olan Gürkaynak, 1993 yılından itibaren görevinden emekli olan Bahar Ahmet Birinci’nin yerini alacak.

Mehmet Gürkaynak, 2011 yılında Türk Hava Yolları’na katıldı ve ilk üç yıl Talep & Uçuş Analisti olarak çalıştıktan sonra Türk Hava Yolları Cezayir’in Konstantin kentinde Genel Müdürlük görevini üstlendi. İlerleyen yıllarda Türk Hava Yolları Bulgaristan Genel Müdürlüğü ve son olarak Türk Hava Yolları Almanya Genel Müdürlüğü görevlerini sürdürmüş; Gelir yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında 11 yılı aşkın deneyime sahip bir havacılık profesyoneli olan Gürkaynak, Emirates’in yerel pazardaki ticari girişimlerini ilerletmek ve sektörel hedeflerine ulaşmak için uzmanlığını ve güçlü profesyonel ağını seferber edecek.

Yeni misyonu kapsamında Emirates markasını Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’da temsil edecek olan Mehmet Gürkaynak, her bir pazarın yerel seyahat ve turizm segmentini geliştirmeye devam etmek için yerel ortaklar, havalimanları ve havacılık endüstrisindeki diğer oyuncularla yakın işbirliği içinde çalışacak. Ayrıca, havayolunun yerel ekonomiye katkıda bulunmaya devam etmesini, yolcu ve kargo hizmetleri için birinci sınıf hava bağlantısı sağlamasını ve müşteri tabanını genişletmesini sağlayacak yeni ortaklık fırsatlarını belirleyecektir.

Gürkaynak, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve ABD, Rhode Island’daki Johnson & Wales Üniversitesi’nden Finansal Yönetim alanında MBA derecesi almıştır.

30 yıldır Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’daki operasyonlarına liderlik eden Bahar Ahmet Erken, Emirates’in pazarda önde gelen küresel havayollarından biri olmasına yardımcı oldu ve otuz yıldır markanın büyümesini sağlayan stratejik ortaklıklar kurmayı başardı. bölgedeki varlığı. Bahar Ahmet Biri, sorumluluğu altındaki ülkelerdeki yerel seyahat departmanına ve BAE ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilere de pahalı katkılarda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gursuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu