Teknoloji

Huawei Telefonları Google Uygulamasını Virüs Olarak Görmeye Başladı: Huawei’den Açıklama

son zamanlarda Huawei Marka akıllı telefon kullanan bireyler, Google uygulamasının virüslü olduğunun tespit edilmesi üzerine büyük bir panik yaşadı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunları online platformlarda dile getirmekten kaçınmadı.

Bir kullanıcı, Huawei P10cihazınızda Google uygulaması Bunun bir truva atı gibi göründüğünü belirtti. Bu kullanıcı, uygulamayı silip tekrar yüklediğinde aynı sorunla karşılaştığını, bu durumdan etkilenen tek kişinin kendisi olmadığını belirtti. Huawei telefonlarındaki uyarıda: Bu uygulama etkilendi. Uygulama gizlice SMS gönderiyor, kullanıcıları yetişkinlere yönelik içerik için ödeme yapmaya teşvik ediyor, uygulamaları gizlice indiriyor veya kişisel bilgileri çalıyor. Bu durum ürün hasarı ve hassas bilgilerin sızmasına neden olabilir. Derhal kaldırmanızı öneririz.”Bir uyarıyla karşılandı.

Huawei’den açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapmak Huawei, ” Huawei bu durum için bir açıklama yaptı. Huawei’ye göre virüs tespit ve temizleme motoru Avast’tan alınmış. Virüs uyarısının tetiklenmesini Google uygulamasındaki makul değişikliklerin neden olduğu tesadüfi işlemlere bağlıyorlar. “Huawei aktif olarak bu sorunla ilgileniyor ve çözmek için çalışıyor.”dedi.

Avast yazılımı Huawei telefonlarına dahildir. Optimize Edici Uygulamaya gömülü olarak çalışır. Huawei, telefonu olası risklerden korumak için bu alanda Avast ile iş birliği yapıyor. Bu uygulama, cihazı otomatik olarak tarayarak virüsleri temizler ve bir tehdit bulunması durumunda kullanıcıya bilgi verir.

Google uygulamasının bu uyarıyı vermesine neden olan değişikliğin ne olduğu şu anda bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu