Haber

İYİ Parti’den Gazze’ye asker gönderilmesine ilişkin açıklama: Önceliğimiz Türkiye’nin güvenliği

İYİ Parti’den Gazze’ye asker gönderilmesine ilişkin açıklama yapıldı.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, “İç siyasi kaygılar nedeniyle ülkemizin güvenliğinin tehlikeye atılmasını doğru bulmuyoruz” denildi.

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Gazze’ye her türlü diplomatik ve insani desteğin verilmesi gerektiğinin altı çizildi. Ancak askeri destek gönderilmesine ilişkin İYİ Parti, “Türkiye’nin güvenliğini düşünmeden adım atmanın en akılcı seçenek olmayacağını düşünüyoruz.”

‘TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ ÖNCELİKLİ OLMALI’

Partiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ancak hükümetin açıklamaları doğrudan askeri destek sağlanması anlamına geliyorsa; Türkiye’nin güvenliğini düşünmeden adım atmanın en akılcı seçenek olmayacağını düşünüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti üniter ve laik bir devlettir. Mehmetçik’in sınırlarımız dışında görevlendirilmesi ancak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik bir tehdit bulunması halinde değerlendirilebilecektir.

Birleşmiş Milletler veya uluslararası kuruluşlar bünyesinde bir durum ele alınacaksa elbette askeri destek de sağlanabilir. Ancak Türkiye’nin güvenliği ve çıkarları ön planda tutulmalı.

“YET Partisi olarak Türkiye’yi başka ülkelerin bölgesel veya küresel çıkarları için kullanmanın, iç siyasi kaygılarla ülkemizin güvenliğini tehlikeye atmanın doğrusunu bulamayız.” (HABER MERKEZİ)

haber-yakakent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu