Ekonomi

Ödemeler Aile Destek Programı kapsamındaki hesaplara yatırılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemelerin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu. Bakan Göktaş, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,3 milyar TL yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan destek bedelinin 48,1 milyar TL’yi aştığını belirterek, “Sosyal refah paylaşımını önceleyen bir bakış açısıyla güçlü, arz odaklı bir sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz” Büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını sağlıyoruz.” Vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere destek sağladıklarını belirten Bakan Göktaş, “Verdiğimiz desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ödemeleri Banka bünyesindeki hesaplara yatırıyoruz. Bugün Türkiye Aile Destek Programı kapsamında Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 4, “3 milyar TL destek sağlayacağız” dedi.

Ekim 2022’de Türkiye Aile Destek Programına Çocuk Nafakası ve Elektrik Tüketim Desteğinin de eklendiğini hatırlatan Bakan Göktaş, şunları söyledi:

“Desteğimizden yararlanan hanelerimize, çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Hanelerimize nafaka kapsamında ek destek sağlıyoruz. Ayrıca hanelerimize Elektrik Tüketim Harcırahımızla da ödeme yapıyoruz. ” – ANKARA

haberkahta.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu