Haber

Okay Memis kimdir? Erzurum Valisi Okay Memiş kaç yaşında, nereli? Tamam Memiş biyografisi!

Erzurum Okay Memiş Kaymakamı kimdir, Okay Memiş kaç yaşındadır, nerelidir? Okay Memiş’in biyografisi nedir ve Oktay Memiş kaç yaşındadır? 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı. Okay Memiş Kimdir? Erzurum Valisi Okay Memiş kaç yaşında, nereli? Tamam Memiş biyografisi! Detaylar burada…

OKAY MEMİŞ KİMDİR?

1970 yılında Giresun’un Piraziz ilçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

2002-2013 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Valiliklerinin ardından; Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı’nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valiliği görevinde bulundu. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Okay MEMİŞ, Sibel Hanım ile evli ve iki çocuk babasıdır.

eldivanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu