Haber

Çin, üniversite mezunları için 253 milyon yeni iş fırsatı yaratıyor

PEKİN, 7 Mayıs (Xinhua) — Çarşamba günü üniversite mezunlarına yönelik istihdam teşvik kampanyasıyla bu yıl Çin’de prestijli yaklaşık 2,53 milyon yeni iş fırsatı yaratıldı.

Çin Eğitim Bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bakanlığın kampanyayı Kasım ayında 2.415 üniversite ve kolejin katılımıyla başlattığını söyledi.

Kampanya sırasında, devlet düzeyindeki eğitim yetkililerinden yüksek öğretim kurumları ile işletmeler arasında bir köprü kurulmasına yardımcı olmaları istenirken, eğitim kurumlarının temel düzenlemeleri ve işletmelerin işe alım kuralları dikkate alındı.

Bu arada, üniversitelerden ve kolejlerden patronları kampüs içi işe alım faaliyetlerine katılmaya davet etmeleri ve onlara gerekli yardımı sağlamaları istendi.

Bakanlığa göre, bugüne kadar 1,45 milyondan fazla işletme, ülke genelinde 125.000 yüz yüze işe alım faaliyeti aracılığıyla yaklaşık 35,1 milyon iş bilgisi sağladı.

Bakanlık ayrıca, Mayıs ayında bir hafta sürecek özel bir istihdam geliştirme etkinliği düzenleyerek istihdam kanallarının genişletilmesi ve iş arayan mezunlara rehberlik hizmetleri verilmesi yönündeki çalışmalarını artıracağını bildirdi.

haber-sivrice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu